آخرین اخبار

محسن رضایی در پی پاسخ برای تغییرات رژیم بارندگی ها

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به هر نقطه ای از شهر و روستاها که رسیده، نامی از خود به یادگار گذاشته است. آنچه که سپاه به عنوان سند افتخار خود از آن یاد می کند، این روزها مشخص شده است که بیشتر باعث زحمت و هزینه تراشی برای مردم بوده تا ایجاد امکانات رفاهی!

5 ماه قبل
بهروز مفید
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به هر نقطه ای از شهر و روستاها که رسیده، نامی از خود به یادگار گذاشته است. آنچه که سپاه به عنوان سند افتخار خود از آن یاد می کند، این روزها مشخص شده است که بیشتر باعث زحمت و هزینه تراشی برای مردم بوده تا ایجاد امکانات رفاهی مدرن!

طی دو سال گذشته بیشترین گروهی که تحت فشار قرار گرفتند، فعالان محیط زیست بودند که در ۲ مورد مشکوک به قتل، تعدادی از آنان کشته شدند.

مورد اول مربوط به کاووس سید امامی، استاد دانشگاه و فعال محیط زیست بود که پس از بازداشت در زندان اوین اعلام شد که خودکشی کرده است.

همچنین در مورد دیگر جمعی از فعالان محیط زیست که در بهمن ۹۶ و در پی سقوط هواپیمای شماره ۳۷۰۴ کشته شدند، تا کنون علت قطعی سقوط این هواپیمای حامل تعدادی از فعالان محیط زیست مشخص نیست.

در خلا وجود فعالان و اندیشمندان حوزه محیط زیست، این سپاه پاسداران است که در تمام عرصه های اقتصادی از کشاورزی تا کشیدن خط آهن و پل سازی حضور دارد.

شبکه های خبری جمهوری اسلامی در کمال حیرت، افرادی را با لباس های نظامی سپاه در برنامه های خبری صدا و سیما دعوت می کنند تا فرد سپاهی از پیشرفت های حاصل شده در زمینه تخم بلدرچین سخنرانی کند.

اکنون یکی از فرماندهان سپاه پاسداران و از بنیانگذاران آن از عدم اطلاع و آگاهی خود و طبیعتا مجموعه خود از تغییرات اقلیمی یا دستکاری در طبیعت می گوید.

به گزارش ایسنا محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، که به منظور بازدید از سدها و بررسی مناطق سیل زده خوزستان به این استان سفر کرده است، اظهار کرد: «ما با پدیده جدیدی با بارندگی ها در سطح کشور مواجه هستیم که البته نظریات مختلفی در این زمینه وجود دارد که چرا این شرایط پیدا شده است؛ برخی می گویند در دوره های زمانی بارندگی های گذشته یعنی ۱۰۰ یا ۲۰۰ سال پیش هم چنین مسائلی در سطح خوزستان یا کشور وجود داشته است و برخی نیز معتقدند با توجه به اینکه سال ۹۵ هم در خوزستان سیل را داشتیم و سه سال بعد نیز این سیل تکرار شده، رژیم بارندگی ها در ایران در حال تغییر است.»

وی بیان کرد: «اگر طبق آن بارندگی و سیل قبلی باشد ممکن است تا سال های بعد با چنین پدیده ای مواجه نشویم ولی اگر طبق دوره فعلی باشد، رژیم بارندگی ها در ایران تغییر کرده و ممکن است سه سال دیگر با شرایطی همچون امسال مواجه شویم.»

عدم آگاهی سپاه و پیشبرد اهداف این ارگان با ابزار تجربه کردن و ابداع چرخ از نو، باعث خسارات فراوانی به کشور شده است. خساراتی که حتی امکان مطرح کردن آن در صحن علنی و یا حتی گفتگو میان نمایندگان بدون حضور خبرنگاران میسر نیست.

اظهارات رضایی حاکی از آن است که نه وی و نه همکاران و همرزمان او، حتی تلاش نکرده اند تا با مطالعه پدیده های جوی و تغییرات اقلیمی، به اظهار نظرات کارشناسانه بپردازند و صرفا با گفتن عبارت «برخی معتقدند...» می گوید که همه باید کمک کنند تا از بحران عبور شود و پس از آن نسبت به مطالعه اقدام شود.

پرسش اصلی اما در این است که آیا قرارگاه خاتم الانبیا پیش از ساخت پل، جاده، راه آهن و دیگر مواردی که آن را امکانات رفاهی می خوانند، به فکر زیرساخت ها بوده اند یا خیر؟

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top