آخرین اخبار

شوالیه رهبر به مناطق سیل‌زده می‌رود

قهرمان سازی از قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ادامه دارد و او حالا قرار است یک ماه به مناطق سیل‌زده برود تا خود را منجی مردم حادثه‌دیده نشان دهد.

3 ماه قبل
بیان
A- A A+

قهرمان سازی از قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ادامه دارد و او حالا قرار است یک ماه به مناطق سیل‌زده برود تا خود را منجی مردم حادثه‌دیده نشان دهد.

به گزارش «شبکه رسانه‌ای بیان» پیش حمله داعش به عراق و سوریه کمتر کسی نام قاسم سلیمانی را شنیده بود؛ اما پس از آن جمهوری اسلامی تصمیم گرفت این عضو سپاه پاسداران را که نقش عمده‌ای در هرج‌ومرج و جنگ داخلی عراق داشت، به عموم مردم معرفی کند.

رسانه‌های حکومتی ایران از اوایل سال 1393 پروژه برجسته‌سازی و ابرمرد نشان دادن سلیمانی را کلید زدند و طی حدود پنج سال گذشته توانسته‌اند او را در اذهان بخشی از جامعه به اصطلاح به «قهرمان ملی» که در برابر گروه‌های نظامی و نیروهای فرامنطقه‌ای ایستادگی می‌کند، نشان دهند.

رژیم ایران با این استدلال سفسطه آمیز که اگر سلیمانی و نیروهای سپاه قدس در سوریه و لبنان حضور نداشتند، باید در مرزهای ایران می‌جنگیدند، فعالیت‌های خرابکارانه او را توجیه و این فرمانده خود را قهرمان مبارزه با داعش معرفی می‌کنند؛ حال اینکه به گفته اغلب کارشناسان حوزه نظامی شکست داعش جز با حضور ائتلاف به رهبری آمریکا هرگز اتفاق نمی‌افتاد.

نقشی که سلیمانی در جمهوری اسلامی ایفا می‌کند مانند شوالیه‌های قرون‌وسطی است که در خدمت فئودال‌ها بودند. علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی نیز مانند فئودال‌ها به او نشانه‌های افتخار و درجه‌های نظامی اعطا می‌کند تا با انگیزه فراوان همچنان به نقش مخرب خود در خاورمیانه و صدور ایدئولوژی انقلابی ادامه دهد.

سلیمانی علاوه بر دریافت سه نشان نظامی «فتح» از دست خامنه‌ای، اسفند پارسال نیز نشان ذوالفقار را که بالاترین نشان نظامی در جمهوری است، از دیکتاتور ایران دریافت کرد. خامنه‌ای حتی از این سردار سپاه به عنوان «شهید زنده» نام برده و او را «سردار رئوف» نامیده است.

سلیمانی اکنون کاملاً آگاه است که جمهوری اسلامی از او چه می‌خواهد و باید چه نقشی را بازی کند. او پس از کاهش مشغولیت‌هایش در سوریه و عراق می‌خواهد در مسائل داخلی هم دخالت کند و رابطه مردم را با سپاه پاسداران صمیمی کند یا حداقل از شدت تنفر مردم نسبت به سپاه بکاهد.

بی‌دلیل نیست که او تصمیم گرفته به همراه «پیشکسوتان» جنگ ایران و عراق به مناطق سیل‌زده برود و به مردم حادثه‌دیده «کمک» کند.

او در بخشی از پیامی که روز جمعه 16 فروردین صادر کرده، نوشته است «با توجه به پیش‌بینی‌ها در گسترش خطرات و آسیب‌ها برای مردم... در شرایط پیش رو، این‌جانب و سایر فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس، با همکاری ستادهای عتبات عالیات و اربعین مراکز استان‌ها، بر خود وظیفه می‌دانیم سایر امکانات، ظرفیت‌ها و تجارب موجود... را با هماهنگی و همراهی مجموعه‌های مسئول فعال و در صحنه، ساماندهی و با گسیل و استقرار آن از هفته آینده و به مدت یک ماه در مناطق در معرض سیل و تا هنگام عادی شدن وضعیت، به کمک مردم شهرهای پل‌دختر، سوسنگرد، بستان و دیگر نقاط بشتابیم.»

سلیمانی در این پیام، رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور را نیز متهم به «تزریق ناامیدی به ملت» و «ناکارآمد نشان دادن نظام در حل بحران‌های ناشی از حوادث طبیعی» کرده و گفته است که مردم «تو دهنی» به آن‌ها زده‌اند. این ادعای شوالیه رهبر جمهوری اسلامی در حالی است که در روزهای ابتدایی وقوع سیل، رسانه‌های حکومتی از جمله صداوسیما سکوت کرده بودند و مردم سیل‌زده برای اطلاع‌رسانی از شرایط وخیم خود، مانند گذشته از رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور کمک گرفتند.

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top