آخرین اخبار

نرمش قهرمانانه دوم اتفاق می افتد؟

نتایج اولیه تحقیقات اینگونه نشان می دهد که ایران در جریان خرابکاری چهار کشتی تجاری در نزدیکی آب‌های بندر فجیره نقش داشته‌ است.

4 ماه قبل
بیان
A- A A+

نتایج اولیه تحقیقات اینگونه نشان می دهد که ایران در جریان خرابکاری چهار کشتی تجاری در نزدیکی آب‌های بندر فجیره نقش داشته‌ است.

این نتایج را یک هیات نظامی به دست آورده که خبرگزاری های وال استریت ژورنال، خبرگزاری آسوشیتدپرس و رویترز نیز آن را پوشش دادند.

مقامات آمریکایی و مشخصا دونالد ترامپ به ایران هشدار داده اند که اگر ایران دست به کاری بزند که منجر به اتفاقات بدی از این دست بیفتد، قطعا عواقب جدی برایش به وجود خواهد آورد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه به ایران هشدار داد: «اگر آنها دست به اقدامی بزنند، اشتباه خیلی بدی خواهد بود و به شدت صدمه خواهند دید.»

جمهوری اسلامی در تلاش است تا با ایجاد خرابکاری در منطقه، آمریکا را مشغول نگاه دارد و از این جهت، از بازوهای شیعه گسترانه خود بهره برداری می کند.

ایالات متحده آمریکا هشدار داده است که چه سپاه پاسداران و چه گروه های نزدیک به رژیم ایران اگر کوچکترین اقدامی بر خلاف منافع این کشور انجام دهند، با عواقب جدی مواجه خواهند شد.

بر اساس گزارشات و اخباری که حول محور ایران منتشر می شود، جنگ هر لحظه ممکن است رخ دهد و این جنگ به طور حتم با همکاری اسرائیل، عربستان و بریتانیا بر علیه این کشور رخ خواهد داد.

اگرچه ایران ساعاتی پس از انتشار خبر، سریعا این اقدام را محکوم کرد اما هیئتی که به بندر فجیره اعزام شد، می گوید انفجارهایی در بدنه کشتی ها دیده است که احتمالا کار ایران بوده است.

هنوز اطلاعات دقیق تری از این حمله منتشر نشده است اما همزمانی این حمله با ورود ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به خلیج فارس، این گمانه را تقویت می کند که حملات با هماهنگی جمهوری اسلامی صورت گرفته است.

آمریکا می گوید ایران، تهدیداتش را افزایش داده و به نظر می‌رسد که این دیدار قبل از رفتن به سوچی به موقع بوده است.

همچنین سایر گزارشات نظیر استقرار سامانه موشکی بالستیک در مناطق عشایری عراق توسط تهران، حاکی از این موضوع است که تلاش هایی در جهت آشوبگری صورت می گیرد.

موضوع تهدید ایران به قدری جدی است که زمانی که شنود اطلاعات از سپاه پاسداران صورت گرفت، مایک پمپئو سفر خود را در اروپا نیمه کاره رها کرد و به عراق سفر کرد.

تهدیدات همچنان ادامه دارد و امید می رود ایران در لحظات پیش از آغاز جنگ به نوعی نرمش قهرمانانه دوم را انجام دهد.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top