آخرین اخبار

پایان شطرنج بازی پوتین؛ روسیه اداره آتش نشانی نیست

بازی پوتین-ترامپ، آنگونه که دونالد ترامپ می خواهد پیش می رود. لاوروف در جلسه مشترک با پمپئو همچون کودکی که برایش شکلات نخریده اند، پا به زمین می کوبید و گلایه می کرد.

3 ماه قبل
بیان
A- A A+

بازی پوتین-ترامپ، آنگونه که دونالد ترامپ می خواهد پیش می رود. لاوروف در جلسه مشترک با پمپئو همچون کودکی که برایش شکلات نخریده اند، پا به زمین می کوبید و گلایه می کرد.

اما پدربزرگ این کودک با لبخند باز هم به وی وعده داد و او را آرام کرد که به زودی تنقلاتی را که قول داده می خرد.

پس از این گلایه ها بود که پدربزرگ دیگر کودک، ولادیمیر پوتین وارد کارزار شد و با لبخند رابطه را بازگرداند.

پوتین دست در دست مایک پمپئو و با لبخندی سراسر رضایت به فرزند ناخلف و بی والد خود پشت کرد چرا که این فرزند در عنفوان جوانی حالا برای پدربزرگ ها هم شاخ و شانه می کشد که این موضوع باب طبع بزرگان جمع نیست.

حالا رهبر شوروی تبدیل شده به روسیه به ظاهر کوچک هم به نظر می رسد از دراز کردن پاهای این جوان بی ادب خسته شده و این بی احترامی را بر نمی تابد.

از این رو می گوید به خاطر از بین رفتن و خاک شدن برجامی که مرده متولد شد ناراحت است اما سرزمین او، اداره آتش نشانی نیست که هر بحرانی را خاموش کند.

این سیگنال شرق به غرب ولادیمیر پوتین، لبخند را به غرب هدیه داد و غم را به کشور جنوبی!

روسیه در جریان تحویل موشک های S300 هم چنین برنامه ای را بر سر نظام اسلامی پیاده کرده بود اما رهبران کج اندیش در تهران، باور نکردند که یار شمالی شان باز هم می تواند دستشان را در میانه راه رها کند.

با خروج روسیه از تنش های میان ایران، آمریکا، اروپا و منطقه، دیر نخواهد بود که این جوان مغرور و سرکش، در خیابان های بی سر پناه به گوشه ای بخزد و تسلیم محض شود.

آمریکا قصد جنگ ندارد اما می گوید اگر اتفاقی بیفتد، بیش از آنچه که تصور شود نیرو می فرستد. خامنه ای در تهران هم می گوید جنگ نمی شود.

با این حال اندکی از تنش میان دو کشور در خلیج فارس وجود دارد و احتمال این واقعه نیز هست.

جمهوری اسلامی در شوک خروج پدرخوانده از مناقشه میان خود و سایر همبازی ها به تازگی قرار گرفته و دیر نیست همانطور که ذکر شد به مثابه یک فرد بی هویت، خود را تنها ببیند.

بیرون رفتن کرملین از این بازی هم برای کاخ نشینان مسکو مطلوب است و هم برای کوخ نشینان در حاشیه های شهر، دور از خانۀ هفت درب بیت رهبری!

در این میان بیت رهبری نشینان نیز به خوبی بازی را درک خواهند کرد و با این تنهایی، متوجه خواهند شد که هیچ راهی به جز دست دراز کردن به سوی کاخ سفید ندارند.

اما این دست دراز کردن همان و به رسمیت شناختن اورشلیم نیز در ادامه در انتظار دفاتر رهبری نظام خواهد بود. با این حال بعید نیست طی یک فقره پاسخ به استفتاء، قوم یهود در سراسر جهان را نیز به رسمیت بشناسد؛ تا آن زمان خود باید خاموش کننده آتش هایی باشد که برافروخته است چرا که پدرخوانده خسته از این جدال، اعلام کرد که پهنه سرد شمالی، اداره آتش نشانی نیست که هر آتشی را خاموش کند!

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top