آخرین اخبار

جمهوری اسلامی از سیستم جدید دفاعی خود رونمایی کرد

ایران روز یکشنبه اعلام کرد که یک سیستم جدید دفاع داخلی را تولید کرده که نام آن ۱۵ خرداد است و به دست وزیر دفاع، امیر حاتمی افتتاح شد. ۱۵ خرداد در تاریخ جمهوری اسلامی، اشاره ای به ۱۵ خرداد ۱۹۶۳ است که آیت الله خمینی، در آن تاریخ دستگیر شد.

2 ماه قبل
بیان
A- A A+

ایران روز یکشنبه اعلام کرد که یک سیستم جدید دفاع داخلی را تولید کرده که نام آن ۱۵ خرداد است و به دست وزیر دفاع، امیر حاتمی افتتاح شد. ۱۵ خرداد در تاریخ جمهوری اسلامی، اشاره ای به ۱۵ خرداد ۱۹۶۳ است که آیت الله خمینی، رهبر وقت انقلاب توسط نظام حکومتی شاه دستگیر شد.

این آخرین دستاوردهای نظامی در جمهوری اسلامی است که در آن کشتی های جدید، موشک ها و هواپیماهای بدون سرنشین ساخته شد.

به گفته رسانه های دولتی رژیم ایران، این سیستم جدید دفاعی می تواند تا ۶ هدف "خصمانه" را به طور همزمان مورد هدف قرار دهد.

حاتمی گفت که سیستم تازه معرفی شده می تواند اهداف را تا برد ۸۵ کیلومتری تشخیص داده و از فاصله ۴۵ کیلومتری به آنها شلیک کند.

پیش از این نیز موشکی به نام صیاد ۳ معرفی شده بود که طبق گزارش ها، دامنه آن تا ۲۰۰ کیلومتر می رسد.

ادعای گزارشات رسانه های ایران در خصوص دقت این موشک ها مورد تایید سایر بخش های نظامی کشورهای دیگر نیست چراکه بر خلاف موشک های بالستیک که پیشتر برای حمله به اهدافی در سوریه و عراق استفاده شدند، مورد بهره برداری قرار نگرفته اند.

برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران این دستاوردها را فتوشاپ خواند و منظور این است که آنچه که در تصاویر دیده شده دستکاری گرافیکی است.

جمهوری اسلامی همواره تهدید و خطر امنیتی برای منطقه به حساب آمده است. با استفاده از همین خطر، عربستان سعودی، همسایه ایران و امارات متحده عربی، به طور منظم از ایالات متحده، سلاح خریداری می کنند.

تسلیحاتی که جمهوری اسلامی در اختیار دارد، همواره در اختیار شبه نظامیان حوثی در یمن که در جنگ با عربستان سعودی هستند قرار گرفته است.

در حالی که اروپا بارها به جمهوری اسلامی در خصوص استفاده از موشک های بالستیک و آزمایش آنها هشدار داده اما رژیم ایران بر جدال تبلیغاتی دامن زده و بر طبل جنگ طلبی می کوبد.

پیش از فرمانده ناوهواپیمابر آبراهام لینکلن گفته بود که ایران در حوزه دریایی و هوایی مطابق استانداردهای بین المللی رفتار می کند.

این مساله نشان می دهد که جمهوری اسلامی در شرایط بحرانی فعلی به واقع صرفا نشان می دهد که دستاوردهایی داشته که البته بیشتر آن مصرف داخلی دارد.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top