آخرین اخبار

مک کنزی: تهدید ایران همچنان جدی است

بر اساس گزارشی که وال استریت ژورنال از منابع خود در ناو آبراهام لینکلن به دست آورده، نیروهای آمریکایی در حال آماده شدن برای یک سلسله حمله به ایران هستند.

2 ماه قبل
بیان
A- A A+

بر اساس گزارشی که وال استریت ژورنال از منابع خود در ناو آبراهام لینکلن به دست آورده، نیروهای آمریکایی در حال آماده شدن برای یک سلسله حمله به ایران هستند.

ژنرال فرانک مک کنزی، فرمانده نیروهای آمریکایی در خاورمیانه می گوید در حال بررسی وضعیت به طور گسترده است و ممکن حمله به ایران قریب الوقوع باشد.

هرچند که پیش از این گفته شده بود که نیروهای جمهوری اسلامی در خلیج فارس بر اساس استانداردهای بین المللی رفتار می کنند اما این فرمانده معتقد است که تهدیدات تهران همچنان جدی هستند.

در ایران اگر قبلا هر جمعه فریاد مرگ بر آمریکا بلند می شد، پس از آغاز تحریم های آمریکا این فریاد هر روز به طرق مختلف از زبان مسئولان شنیده می شود.

خط و نشان کشیدن های جمهوری اسلامی بر علیه کشورهای منطقه و ایالات متحده روز به روز بیشتر می شود و به نظر می رسد پایانی بر آن نباشد.

به نوشته WSJ ژنرال مک کینزی در حال بررسی توانایی های نظامی پیشرفته بوده تا اطمینان حاصل شود که ایالات متحده دارای نیروی بازدارندگی درازمدت و قابل اعتماد در منطقه است. چنین حرکتی به تغییر قابل ملاحظه ای در وضعیت نظامی در سطح جهانی ایالات متحده منجر خواهد شد.

استراتژی امنیت ملی دولت ترامپ همچون سایر دولت ها نشان می دهد که در حین فشار بر یک کشور، باب مذاکره را نیز باز می گذارد و احتمالا هم اکنون وضعیت ایران در کنار خطرات رقابت با روسیه و چین بررسی می شود.

جمهوری اسلامی چندین بار تهدید کرده است که تنگه هرمز را خواهد بست و تحرکات خود در خلیج فارس را طبیعی خوانده است.

در آمریکا هم گروهی از غالبا طیف دموکرات، رفت و آمد ایران در این دریا را حق طبیعی جمهوری اسلامی می دانند.

با این حال تحرکات تهران در منطقه بر علیه کشورهای همسایه همچون عربستان سعودی و امارات متحده عربی و همچنین ایالات متحده آمریکا غیر طبیعی و کوبیدن بر طبل جنگ شناخته می شود.

در این هفته جمهوری اسلامی با معرفی سامانه های جدید موشکی خود، توجهات را مجددا به خود جلب کرد.

هرچند که برایان هوک، رییس گروه اقدام ایران، تصاویر منتشر شده را دستکاری گرافیکی و فتوشاپی خواند اما انتشار همین تصاویر از تلویزیون دولتی کافی بود تا مجددا توجهات به سمت ایران برگردد.

رهبران جمهوری اسلامی هیچ قدمی در راستای تنش زدایی انجام نمی دهند و اصرار به آمریکاستیزی دارند.

در صورت وقوع جنگ میان ایالات متحده و سپاه پاسداران، ارتش آمریکا با این گروه شبه نظامی همچون یک گروه بزرگ تروریستی برخورد خواهند کرد.

حضور نیروهای نظامی آمریکایی در منطقه خاورمیانه از زمان حمله عراق به کویت در سال ۱۹۹۰ تثبیت شده است هرچند که این کشور برای جلوگیری از برخی تنش ها، گاها عقب نشینی نشان داده است.

با این حال تهدید ایران، بازگشت سربازان آمریکایی و هواپیماهای جنگی را تشدید کرده است.

به گفته پرزیدنت ترامپ در صورتی که مساله جنگ نظامی با ایران جدی باشد، وی نیروهای بیشتری به منطقه اعزام خواهد کرد.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top