آخرین اخبار

ایالات متحده آمریکا، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی را تحریم کرد

ایالات متحده آمریکا، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی را تحریم کرد. تحریم محمدجواد ظریف به این معناست که آمریکا متوجه عدم تفاوت میان سران جمهوری اسلامی شده است.

7 ماه قبل
بهروز مفید
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

ایالات متحده آمریکا، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی را تحریم کرد. تحریم محمدجواد ظریف به این معناست که آمریکا متوجه عدم تفاوت میان سران جمهوری اسلامی شده است.

این تحریم نشان می دهد که برای ایالات متحده، تفاوتی نمی کند که با علی خامنه ای روبروست یا محمدجواد ظریف!

همچنین تحریم وی حاکی از این مهم است که مجموعه جمهوری اسلامی در دید کاخ سفید یکی هستند و دیگر نمی توان با سیاست جدا انداختن و فرق گذاشتن میان اصلاح طلب و تندرو، تلاش برای تغییر را نهادینه کرد.

علی خامنه ای و مجموعه بیت رهبری در مجموع ۳۰ سال اخیر نشان داده اند که به یک دشمن فرضی به نام آمریکا نیاز دارند.

حال اگر این دشمن کمی بزرگتر بشود و به طور مثال کشورهای اروپایی و همسایه ایران را نیز در بر بگیرند، وضعیت بهتری برای جمهوری اسلامی خواهد بود. علت در این است که سیستم اسلامی ایران، نمی تواند حضور در جهان و تعامل با ایشان را بدون وجود دشمن بپذیرد.

از همین رو در اوج تحریم های بین المللی اقدام به تست موشک های بالستیک، حملات مختلف به مواضع آمریکایی و عربی در منطقه و همچنین حمایت از شبه نظامیان می کند.

ظریف در پاسخ به تحریم آمریکا گفت: «من سخنگوی اول ایران در سراسر جهان هستم. این حقیقت واقعا دردناک است؟ این اقدام تاثیر روی من یا خانواده‌ام ندارد. چون من دارایی یا منافعی خارج از ایران ندارم. از شما تشکر می‌کنم که مرا به عنوان چنین تهدید بزرگی برای اهدافتان محسوب می‌کنید.»

این پاسخ که "من سخنگوی اول ایران در سراسر جهان هستم" در حالی از زبان ظریف مطرح می شود که به طور آشکارا و واضح یک دروغ نمایش داده می شود.

ظریف به هیچ عنوان سخنگوی ایران یا در یک کل، "جمهوری اسلامی ایران" نیست. در کنار ظریف، فردی چون علی اکبر ولایتی حضور دارد که مورد اعتماد خامنه ای است.

محمدجواد ظریف که خود را شخص اول در سخنگویی ایران می داند، پیش از این در اعتراض به کنار گذاشتن او در موضوع ورود بشار اسد، رئیس جمهور مادام العمر سوریه به ایران، اعلام کناره گیری و استعفا کرد.

خبر استعفای او به سرعت در رسانه های بزرگ جهان منتشر شد.

فردی که روزی او را با محمد مصدق در همین دوره ریاست جمهوری حسن روحانی مقایسه می کردند، امروز دیگر نه جایی در ایران دارد و نه جایی در کشور مطلوب خود!

پیام ظریف به طور دقیق همین موضوع را بیان می کند. او به مجموعه بیت رهبری سیگنال می فرستد که اگر امروز تحت فشار قرار گرفته و دیگر نمی تواند به آمریکا برگردد یا راحت در آنجا زندگی کند، به دلیل این است که خود را فدای آرمان های انقلاب کرده و حال باید در همان سطح اول وزارت خارجه بماند.

در صورتی که این فشارها از جانب جمهوری اسلامی به روی دولت روحانی نیز بیشتر شود، بعید نیست که جواد ظریف نیز همچون سایر ایرانیان بیرون از کشور، روی به پناهندگی و فرار بیاورد.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top