آخرین اخبار

ضربه سخت ارتش آمریکا به شبه‌نظامیان تحت حمایت رژیم ایران

ارتش آمریکا یکشنبه شب به وقت ایران پایگاه‌های گروه تروریستی «کتائب حزب‌الله» و «حشدالشعبی» را به شدت بمب باران کرد تا پاسخی به حملات راکتی این دو گروه شبه‌نظامی در هفته گذشته داده باشد.

3 ماه قبل
بیان
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

 

ارتش آمریکا یکشنبه شب به وقت ایران پایگاه‌های گروه تروریستی «کتائب حزب‌الله» و «حشدالشعبی» را به شدت بمب باران کرد تا پاسخی به حملات راکتی این دو گروه شبه‌نظامی در هفته گذشته داده باشد. خبرگزاری رویترز گزارش داده است که حداقل 25 جنگجو در این حمله کشته و بیش از 55 نفر زخمی شدند.

به گزارش «شبکه رسانه‌ای بیان» گروه‌های شبه‌نظامی تحت حمایت رژیم ایران در عراق شب سختی را گذراندند. این گروه‌ها که طی ماه‌های گذشته به سمت نیروهای آمریکایی موشک پراکنی می‌کردند، در یک پاسخ کوبنده از طرف ارتش آمریکا متحمل ضربات سختی شدند.

کتائب حزب‌الله روز شنبه 7 دی چندین کاتیوشا به پایگاه K1 شلیک کرده بود که بر اثر آن یک شهروند آمریکایی و 2 نیروی عراقی کشته شدند.

پایگاه نظامی K1 در 15 کیلومتری شمال غربی کرکوک قرار دارد. در این پایگاه واحدهای آمریکایی در کنار واحدهای عراقی، شامل یگان‌های پلیس سراسری و نیروهای ویژه مبارزه با تروریسم مستقر هستند.

گزارش‌های غیررسمی حاکی از این است که در حمله متقابل ارتش آمریکا علاوه بر کشته شدن 25 تن از نیروهای کتائب حزب‌الله، 41 نفر از نیروهای سپاه قدس پاسداران نیز کشته شده‌اند.

جمهوری اسلامی از حمله به پایگاه‌های نیروهای تحت حمایت خود به شدت عصبانی شده و امروز یکشنبه 9 دی تمرکز اغلب رسانه‌های رژیم ایران معطوف به خبر ضربات سختی بود که آمریکا به شبه‌نظامیان در عراق زده است.

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران روز یکشنبه در گزارشی نوشته است «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای اقدام تروریست‌های متجاوز آمریکایی در حمله به پایگاه‌های حشد‌الشعبی عراق را محکوم کرد و انتقام و پاسخ‌دهی به این جنایت را حق طبیعی مردم و نیروهای مدافع این کشور دانست.»

ناظران می‌گویند حملات دقیق آمریکا به گروه‌های تحت حمایت رژیم ایران کم‌سابقه است. آن‌ها احتمال داده‌اند که سپاه پاسداران برای اعاده حیثیت حملاتی تلافی جویانه علیه نیروهای آمریکایی در منطقه ترتیب دهد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در واکنش به حمله به مواضع گروه حشدالشعبی و کتائب حزب الله در عراق، گفته است ما «منتظر نمی‌مانیم» تا ایران به آمریکایی‌ها حمله کند.

 

برچسب

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top