آخرین اخبار

خاورمیانه - سلیمانی = آرامش

قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی مهندس، فرمانده گروه حشد الشعبی دو تروریست مطرح خاورمیانه بامداد امروز 13 دی‌ماه 98 در حمله‌ای از سوی ارتش آمریکا کشته شدند.

23 روز قبل
بیان
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

 

قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی مهندس، فرمانده گروه حشد الشعبی دو تروریست مطرح خاورمیانه بامداد امروز 13 دی‌ماه 98 در حمله‌ای از سوی ارتش آمریکا کشته شدند. این رویداد می‌تواند سرآغاز یک دور تازه از تنش‌ها در منطقه پرآشوب خاورمیانه باشد.

به گزارش «شبکه رسانه‌ای بیان» قاسم سلیمانی بازوی پرقدرت علی خامنه‌ای در عراق و سوریه در حمله‌ای دقیق و حساب‌شده با مرگ روبرو شد تا رژیم ایران از این «ژنرال» کارکشته برای همیشه محروم شود. سلیمانیِ 63 ساله، سال‌ها در عراق و سوریه گروه‌های شبه‌نظامی را رهبری می‌کرد و بنا بر اسناد پنتاگون در کشته شدن صدها نیروی نظامی آمریکایی در این کشورها نقش داشت.

دولت ایالات‌متحده آمریکا که پیش‌ازاین، سلیمانی را تحت تحریم‌های خود قرار داده بود، او را یکی از عنصرهای بی‌ثباتی خاورمیانه می‌دانست. حالا با از میان رفتن این فرمانده سپاه قدس می‌توان گفت خاورمیانه در بلندمدت شاهد آرامش بیشتری خواهد بود؛ به ویژه اینکه یار غار او یعنی ابومهدی مهندس، فرمانده حشد الشعبی نیز در عملیات نیروهای ارتش آمریکا کشته شده است.

جمهوری اسلامی طی سال‌های گذشته با تبلیغات رسانه‌ای می‌کوشید سلیمانی را به عنوان یک ابرقهرمان ملی معرفی کند که در این زمینه تا حدودی هم موفق بود؛ اما به مرور زمان و هویدا شدن چهره واقعی این پاسدار رژیم، بسیاری از مردم از او رو گردان شدند.

تحلیلگران حوزه امنیت می‌گویند کشته شدن سلیمانی پاسخ سپاه پاسداران را در پی خواهد داشت؛ پاسخی که به گفته آن‌ها ممکن است به آغاز جنگ نظامی میان جمهوری اسلامی و آمریکا منجر شود. بااین‌حال، نباید فراموش کرد که در بلندمدت خاورمیانه منهای ژنرال سلیمانی مساوی است با آرامش بیشتر!

 

برچسب

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top