آخرین اخبار

میخ آخر بر تابوت برجام!

جمهوری اسلامی طی بیانیه‌ای اعلام کرده است که از این پس با «هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی شامل ظرفیت غنی‌سازی، درصد غنی‌سازی، میزان مواد غنی‌شده، و تحقیق و توسعه» مواجه نیست.

20 روز قبل
بیان
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

 

جمهوری اسلامی طی بیانیه‌ای اعلام کرده است که از این پس با «هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی شامل ظرفیت غنی‌سازی، درصد غنی‌سازی، میزان مواد غنی‌شده، و تحقیق و توسعه» مواجه نیست. این پنجمین گام در زمینه «کاهش تعهدات» هسته‌ای رژیم ایران محسوب می‌شود که به نحوی آخرین میخ بر تابوت توافق هسته‌ای 2015 است.

به گزارش «شبکه رسانه‌ای بیان» جمهوری اسلامی در یک واکنش عصبی به کشته شدن قاسم سلیمانی رسماً از آنچه «برجام» خوانده می‌شود، خارج شد. رژیم ایران پیش از این هشدار داده بود اگر اروپایی‌ها تعهدات خود را اجرا نکنند «گام پنجم کاهش تعهدات» خود را برمی‌دارد؛ اما این رژیم اعلام نکرده بود که همه محدودیت‌های توافق هسته‌ای را زیر پا خواهد گذاشت.

خبرگزاری ایسنا بیانیه رژیم ایران درباره خروج از برجام را منتشر کرده است. در بخشی از این بیانیه آمده است «جمهوری اسلامی ایران در گام پنجم کاهش تعهدات خود، آخرین مورد کلیدی از محدودیت‌های عملیاتی خود در برجام، یعنی محدودیت در تعداد سانتریفیوژها را کنار می‌گذارد. بدین ترتیب برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران دیگر با هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی (شامل ظرفیت غنی‌سازی، درصد غنی‌سازی، میزان مواد غنی‌شده، و تحقیق و توسعه) مواجه نیست.»

با وجود اینکه اکنون معلوم شده گام پنجم رژیم ایران همان خروج از برجام است، اما رژیم ایران رسماً در بیانیه خود اعلام نکرده که از این توافق‌نامه خارج شده است.

اکنون که جمهوری اسلامی از توافق هسته‌ای خارج شده، انتظار می‌رود مواضع سیاسی قدرت‌های اروپایی به سیاست دولت ایالات‌متحده آمریکا علیه این رژیم نزدیک شود.

خروج جمهوری اسلامی از توافق هسته‌ای در حالی است که بامداد 13 دی‌ماه 98 قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس هدف حمله پهپادی ارتش آمریکا قرار گرفت و کشته شد.

رژیم ایران تهدید کرده است که «انتقامی سخت» از آمریکا خواهد گرفت. آمریکا نیز هشدار داده است که در صورت حمله جمهوری اسلامی به مواضع آمریکا، ضرباتی «سریع و کوبنده» به این رژیم خواهد زد.

 

برچسب

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top