آخرین اخبار

رطب خورده، منع رطب چون کند؟

روحانی گرامی و تاج زاده عزیز هم فراموش نکنند که اسراییل نیز همچون ایران با خود برترخوانی در پی ایجاد یک جمهوری دینی است و شما اگر به دنبال تحقق ازادی هستید از ايران شروع کرده و سعی کنید الگوی مناسبی برای همسايگانتان باشید.

12 ماه قبل
صدای شما
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

رطب خوردگان

 

 

✍️ ناصر ازادی پناه

 

تصویب طرح جنجال برانگیز قانون «یهودى» بودن اسرائیل توسطِ پارلمان که موجب واکنش های بسیار زیادی از سوی صاحب نظران ایرانی همچون اقای تاج زاده و اخیرا جناب روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل گردید، برانم داشت تا چند خطی بنویسم.

 

اری اسراییل مسیر اشتباهی برگزيد؛ اسراییل همان مسیر اشتباهی را با یهودی سازی پیش گرفت که ایران از سال 58 با اسلامی شدن و معرفی اسلام و تشیع به عنوان دین و مذهب رسمی پیش گرفت. 

 

در جامعه اینده اسرایبل نمایندگان عرب فلسطینی همچون نمایندگان اهل سنت و  سایر اقلیت های دینی ایران (همچون سپنتا نیکنام و مولوی عبدالحميد و دارویش و بهاییان) به سبب وجود تبعیض نژادی و قومی و به سبب محرومیت و اسیب دیدن از ناحیه حكومت و دولت، مشروعيت نظام حاکم را در پیشگاه اکثریت دینی نیز زیر سوال خواهند برد.

 

بر مبنای این قانون کشور اسرائیل کشوری برای ملت یهود، و حق تعیین سرنوشت در این کشور تنها حق یهودیان است. این قانون شبیه همان قانون انتصابات و استخدام هایی است که در ایران ورود هر اقلیتی را به درون ساختار حکومتی محدود کرده و نتیجه ان زیر سوال رفتن روح ازادی و اختیار در انتخاب دین و عقیده و باز زیر سوال رفتن مشروعیت و انسانیت نظام حاکم خواهد بود.

 

این قانون همچنین بر توسعه شهرک‌ها برای اسکان یهودیان در مناطق مختلف اسرائیل تاکید می‌کند و آن را بخشی از ارزش‌های ملی وصف کرده است. این قانون شبیه همان قانونی است که ایران در فروش منازل مسکونی و اجاره ان به برخی نژادها و اقلیت های دینی ایجاد کرده و روز به روز بر دامنه اختلافات قومی و نژادی دامن زده و زوال همبستگی ملی را سبب می گردد. 

 

این قانون با تاکید بر اینکه کشور اسرائیل سرزمین و میراث تاریخی یهودیان است، بر اینکه شهر «اورشلیم» به طور کامل به عنوان پایتخت این کشور است، تاکید می‌کند. قانونی که در ايران نیز با عدم صدور مجوز برای برپایی نماز عید در تهران توسط اهل تسنن اجرا گشته و موجب دلسردی و ناامیدی این افراد از اجرای عدالت و مساوات گشته است. 

 

پیشتر دولت اسرائیل برای مکاتبات رسمی و اسناد دولتی از دو زبان عبری و عربی استفاده می‌کرد. در این قانون زبان «عبری» به عنوان زبان رسمی اسرائیل شناخته شده است. قانونی که در ایران نیز با ممنوعیت تدریس زبان مادری در مدارس و دانشگاههای کشور به مقابله و رودرویی نظام با تاریخ و فرهنگ ایرانیان منجر شده است.

 

نخست وزیری که هر از چندگاهی با یک پیام ویدیویی خود را حامی ایرانیان ازادی طلب و استکبار ستیز معرفی می کند این پیام را هم از طرف ایران دریافت کند و بداند ایرانیان برای رسیدن به ان ازادی و انسانیتی جانشان را کف دستشان گرفته اند که شما نیز کمر همت بر نابودی ان گرفته اید. و همان ناعدالتی و ظلمی که ایرانیان را به جنبش و شهادت طلبی وا داشت در اسراییل شما هم گامهای بلندی برداشته است.

روحانی گرامی و تاج زاده عزیز هم فراموش نکنند که اسراییل نیز همچون ایران با خود برترخوانی در پی  ایجاد یک جمهوری دینی است و شما اگر به دنبال تحقق ازادی هستید از ايران شروع کرده و سعی کنید الگوی مناسبی برای همسايگانتان باشید.

 رطب خورده، منع رطب چون کند؟

برچسب

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top