آخرین اخبار

در ايران برعكس دنيا نظاميان بر سياستمداران حكم مي رانند

در آستانه سی و نهمین سالگرد شروع جنگ عراق علیه ایران هستیم، جنگی که از سوی ایران «تحمیلی» خوانده می شود و اظهار نظر سازمان ملل متحد درباب کشور شروع کننده این جنگ-عراق-بر این صفت نسبی، مهر تایید هم زد.

4 ماه قبل

اخبار مرتبط

پوتینیسم در حال بلعیدن ایران است

قرارداد محرمانه نظامی بین جمهوری اسلامی و روسیه پس از آن امضا شده که ولادیمیر پوتین کنوانسیون وضعیت حقوقی دریای خزر را برای تصویب به دومای روسیه ارسال کرده است.

6 ماه قبل

بلای نفت و تحریم/ صنایع ایران در آستانه فروپاشی

حال صنعت به دلیل تورم، کاهش تقاضا و فشارهای خارجی روزبه‌روز وخیم‌تر می‌شود و واحدهای صنعتی بیشتری اعلام ورشکستگی می‌کنند. آمارهای رسمی نشان می‌دهند هم‌اکنون 19 هزار واحد تولیدی در ایران غیرفعال هستند.

6 ماه قبل

عبور از خط قرمز آمریکا توسط چین در مساله نفت، در حال بررسی است

چین به طور مخفیانه و در حالی که قوانین مشخصی در خصوص تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی وجود دارد، میزان یک میلیون بشکه نفت خام از ایران خریداری کرده است.

7 ماه قبل

گزارش ویژه بیان| ملکه نفت ایران در دام نهادهای اطلاعاتی

چندی پیش نماینده شاهین‌شهر در مجلس از دستگیری «باند نفوذی در وزارت نفت» خبر داد که به گفته او با نفوذ در میان مدیران این وزارتخانه، «در جهت تکمیل پازل دشمن» اقدام می‌کردند. در این گزارش به ابعاد پنهان این ماجرا پرداخته شده است که در ادامه می‌‌خوانید.

7 ماه قبل

یک دقیقه پس از آغاز سرمایه داری؛ ماراتن سرمایه داری در ایران

خیابان های شهر، تا حتی روستاها تبلیغات را دیوانه وار افزایش داده اند. فقط ۱۰ دقیقه رانندگی در یکی از اتوبان های تهران، شما را تا مدت ها می تواند دیوانه کند و ناخودآگاهتان را درگیر سازد.

7 ماه قبل

تروریسم اقتصادی یا مظلوم‌نمایی؟

چندی است که مقامات جمهوری اسلامی از جمله وزیر امور خارجه و رئیس‌جمهوری از فشارهای آمریکا به عنوان «تروریسم اقتصادی» یاد می‌کنند تا رژیم ایران را در موضع حق و آمریکا را در موضع باطل قرار دهند.

8 ماه قبل

مرگ در کمتر از یک دقیقه؛ افزایش نزاع ها در سطح شهر

تصادفات جاده ای به درستی اولین عامل مرگ و میر در ایران شناخته می شود. اما جدول علل مرگ ایرانیان، به جز رتبه اول، رتبه های دیگری هم دارد که کمتر به آن توجه شده است.

8 ماه قبل

پایان راه عدالت آموزشی؛ سلام بر تکنوکراسی

شروع کار از تدوین کتاب های درسی تازه آغاز شد. کتابهایی که تصاویر آیت الله خمینی و آیت الله خامنه ای را در صفحه اول نداشتند و بسیار جذاب طراحی شده بودند. پس از آن نوبت به مدارسی می رسد که خالی از تئوکراسی و مملو از تکنوکراسی است.

8 ماه قبل

بررسی گرانی کالاهای اساسی در مجلس

بازار کالاهای اساسی در وضعیت بحرانی قرار گرفته و نرخ تورم 25 قلم کالایی که با ارز 4200 تومان وارد می‌شوند، به 53 درصد رسیده است.

8 ماه قبل

خصومت و درگیری لفظی تهران با واشنگتن به کجا ختم می شود؟

افزایش تنش میان واشنگتن و تهران به نقطه قرمز نزدیک تر می شود. حضور ناو آبراهام لینکلن در منطقه و تهدیدهای پیاپی ارتش آمریکا و سپاه پاسداران خبر از احتمال وقوع جنگ نظامی و فیزیکی می دهد.

9 ماه قبل

گزارش و تحلیل

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top