آخرین اخبار

اسرائیل به طور مستقیم مواضع ایران را هدف قرار می دهد

اسرائیل دیگر حملات راکت های خود به مواضع جمهوری اسلامی در سوریه را مخفی نمی کند. از حدود یک ماه پیش که بنیامین نتانیاهو صدها حمله به مواضع جمهوری اسلامی در سوریه را تایید کرد، به نظر می رسد جنگ مستقیم در خاک یک کشور دیگر شدت گرفته است.

6 ماه قبل
بیان
A- A A+

اسرائیل دیگر حملات راکت های خود به مواضع جمهوری اسلامی در سوریه را مخفی نمی کند. از حدود یک ماه پیش که بنیامین نتانیاهو صدها حمله به مواضع جمهوری اسلامی در سوریه را تایید کرد، به نظر می رسد جنگ مستقیم در خاک یک کشور دیگر شدت گرفته است.

نتانیاهو در آخرین سخنرانی خود در جمع نیروهای دفاعی اسرائیل خطاب به رهبران ایران گفت از سوریه سریعا بیرون بروید.

وی تهدید کرد تا زمان خروج کامل نیروهای رژیم تهران، به حملات ادامه خواهد داد.

اکنون فیلمی در اختیار رسانه ها قرار گرفته است که ادعا می شود وسایل و ماشین آلات جنگی که مورد هدف قرار می گیرند، به ایران تعلق دارند.

در این فیلم چندین نقطه و ماشین هدف قرار گرفته و به سمت آنها شلیک می شوند.

هافینگتون پست گزارش داد که اکنون اسرائیل اطلاعات بیشتری را از فعالیت هایش در خاک سوریه منتشر می کند. یکی از این اقدامات حملات گسترده به نقاطی است که جمهوری اسلامی در آن متمرکز شده است.

ارتش اسرائیل می گوید این هدف شامل یک اردوگاه آموزشی، یک پایگاه اطلاعاتی و یک انبار سلاح بوده است.

این اقدامات واکنشی به حملات کلامی و موشکی به مواضع اسرائیل در منطقه و مناطق جولان بوده است. بلندی های جولان ۷۰ کیلومتر تا دمشق فاصله دارد و رژیم هایی همچون رژیم تهران این مناطق را جولان اشغالی می خوانند.

عزیز نصیرزاده، فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، اخیرا در مصاحبه ای با باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرد نیروهای ایرانی به صورت بی سر و صدا در حال فعالیت تا محو کامل رژیم صهیونیستی هستند.

سخنان این ژنرال نظامی در حالی منتشر می شود که جواد ظریف، وزیر امور خارجه دولت روحانی در آخرین مصاحبه خود با رسانه فرانسوی زبان "لوپوتن" گفته بود جمهوری اسلامی به دنبال حذف اسرائیل از روی نقشه کره زمین نیست.

مقامات ایران بارها اسرائیل را به شیوه های مختلف تهدید به نابودی کرده اند.

نخست وزیر اسرائیل در واکنش به این سخنان می گوید هرکس قصد نابودی ما را داشته باشد، باید تبعات این تهدیدات و اقدامات را نیز بپذیرد.

اسرائیل به طور مشخص سوریه را مسئول تحرکات جمهوری اسلامی بر علیه این کشور می داند. اورشلیم معتقد است این سوری ها هستند که اجازه می دهند جمهوری اسلامی از خاک این کشور بر علیه آنها اقدام کند. نتانیاهو می گوید سوریه دیروز بهای فضا دادن به نیروهای تهران را پرداخت!

با این حال توپ فعلا در زمین جمهوری اسلامی است که تا کجا می خواهد این بازی را در خاک سوریه ادامه دهد.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top