آخرین اخبار

کدهای بی کاربرد تامین اجتماعی و کرامت انسانی بر باد رفته

سازمان تامین اجتماعی با همکاری دولت، به تمام افرادی که حقوق زیر ۳ میلیون تومان دریافت کرده و از بیمه شدگان این سازمان می باشند از ۱۰۰ هزار تا ۲۵۰ هزار تومان یارانه می دهد.

6 ماه قبل
بیان
A- A A+

سازمان تامین اجتماعی با همکاری دولت، به تمام افرادی که حقوق زیر ۳ میلیون تومان دریافت کرده و از بیمه شدگان این سازمان می باشند از ۱۰۰ هزار تا ۲۵۰ هزار تومان یارانه می دهد.

این یارانه که تحت عنوان "سبد خانوار" تا کنون ۱ بار پرداخت شده است کش و قوس های فراوانی را تا رسیدن به مرحله پرداخت طی نمود.

کشور در جنگ های ظاهرسازی شده بین دولت و مجلس، مدتها درگیر ۱۰۰ هزار تومان یارانه تامین اجتماعی شد که در نهایت هنوز ساز و کار دقیق عملیاتی پرداخت ها مشخص نیست.

کاربران شبکه های اجتماعی زیر پست های سازمان تامین اجتماعی در خصوص نحوه پرداخت سوالات و ابهاماتی دارند که کسی برای پاسخگویی وجود ندارد.

به طور مثال کاربری نوشته بود چرا برای من و همسرم که هر دو بیمه شده تامین اجتماعی هستیم تنها ۸۰ هزار تومان واریز شده است؟

موارد این چنینی به کرات پرسیده شده است. حتی در برخی موارد بسیاری سوال داشته اند چرا برای آنها با درآمد حدود ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، هیچ مبلغی واریز نشده است؟

تامین اجتماعی به جای پاسخ صریح و روشن، در ابتدا تنها یک خط تلفن ۴ رقمی و یک کد دستوری برای موبایل ها (USSD) اعلام کرد تا تمام افرادی که این یارانه را دریافت نکرده اند یا ابهاماتی دارند، از این ۲ شیوه استفاده کنند.

تلفن ۴ رقمی اعلام شده در برخی شرایط کارکرد داشته و در اغلب مواقع با بوق های ممتد اشغالی نه به معنای مشغول بودن خط که خرابی آن را نشان می دهد.

اما در ارتباط با USSD کد اعلام شده، از ابتدا این کد کارکرد نداشته و یا تنها در یک اپراتور (همراه اول) بعضا کار می کند.

زمانی که کاربران سایر اپراتورها این کد را شماره گیری می کنند با پیام "درخواست نادرست" مواجه می گردند.

در ادامه تامین اجتماعی کد جدیدی را اعلام کرد که این کد نیز همچون USSD نخست با همین پیام همراه است.

این مسائل باعث سردرگمی مردمی شده است که حالا با این ترفند دولت، تنها فکرشان دریافت ۱۰۰ هزار تومان یارانه بیشتر دولتی است. مبلغی که معمولا در ایران مخصوصا شهرهای بزرگ، تنها پاسخ چند ساعت زندگی را می دهد!

همین خرابی کافی است تا اذهان عموم مردم از جدی ترین مسائل و دغدغه های بزرگ، به سمت موضوع کار نکردن کدهای اعلامی و یارانه تامین اجتماعی روانه شود.

در نهایت با چند ناسزا از جانب مردم به دلیل عدم کارکرد این کدها به مسئولین و سازندگان برنامه و در نهایت با راه اندازی کدهای جدید توسط سازمان، موضوع فیصله پیدا می کند.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top