آخرین اخبار

سردار متوهم!

اگرچه توهم در بین سران جمهوری اسلامی یک اپیدمی محسوب می‌شود، برخی چهره‌های حکومت به چنان درجه‌ای از خیالات و مهمل‌گویی رسیده‌اند که نیاز به درمان فوری در کلینیک‌های روان‌شناختی دارند.

4 ماه قبل
بیان
A- A A+

اگرچه توهم در بین سران جمهوری اسلامی یک اپیدمی محسوب می‌شود، برخی چهره‌های حکومت به چنان درجه‌ای از خیالات و مهمل‌گویی رسیده‌اند که نیاز به درمان فوری در کلینیک‌های روان‌شناختی دارند.

به گزارش «شبکه بیان» رهبران و پیروان حکومت‌هایی که از دل انقلاب‌های ایدئولوژیک بیرون می‌آیند، عمدتاً در توهم روزگار می‌گذرانند. آن‌ها همیشه یک دشمن فرضی را مبنای استدلال‌های خود قرار می‌دهند و هرگونه بی‌عرضگی، ناتوانی و سوءمدیریت خود را به آن ربط می‌دهند. از نظر سران این حکومت‌ها، در سایر مسائل و مشکلاتی هم که به وجود می‌آید قطعاً رد پای کشورهای دیگر دیده می‌شود و هیچ ربطی به حکومت ندارد.

سران حکومت‌هایی که حاصل شورش‌های ایدئولوژیک هستند، بدیهیات را همواره انکار و خیال‌بافی‌های خود را به جای واقعیت‌ها عرضه می‌کنند.

جمهوری اسلامی نیز نمونه بارز چنین حکومتی است. از محمود احمدی‌نژاد گرفته تا علی خامنه‌ای و پیروان او دچار توهم و خیال‌بافی هستند. آن‌ها روزی یک هاله نور دور خود می‌بینند و روز دیگر می‌گویند با امام زمان در ارتباط هستند و به طور مداوم از دشمن خیالی خود صحبت می‌کنند.

وقتی از توهم صحبت به میان می‌آید، محمدرضا نقدی را نمی‌توان از قلم انداخت. این سردار قلابی در خیال‌بافی و توهم دست همه را از پشت بسته و کسی نمی‌تواند در این زمینه با او رقابت کند. نقدی با این استدلال که «گرانی و مشکلات اقتصادی ریشه در سوءمدیریت‌ها و انتخاب نادرست مسئولان» دارد، گفته است «امثال این مسائل ربطی به انقلاب ندارد.»

از نظر معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران حکومت در این زمینه هیچ نقشی ندارد و عده‌ای از کره مریخ فرود آمده‌اند و مسئولان را انتخاب کرده‌اند.

او در بخشی دیگری از صحبت‌های روز پنجشنبه خود گفته است «دشمن یک‌ تیم رسانه‌ای بسیار پرزرق و برق را با یک ساختار عریض و تحویل تشکیل داده است که به صورت شبانه‌روز در مورد موضوعات مختلف در سطح جامعه و علیه انقلاب اسلامی شبهه‌سازی می‌کند.»

سردار نقدی در چارچوب ذهنی خود لیبرال دموکراسی را هم شکست‌خورده می‌داند و مدعی شده است که «تفکر مدل لیبرال دموکراسی شکست خفت‌باری خورده و کشورهای غربی رو به اضمحلال هستند.»

این سردار که معلوم نیست درجه‌های نظامی خود را بر چه اساس و مبنایی دریافت کرده است در تکمیل ادعای خود درباره شکست غربی‌ها گفته است «فروپاشی نظام اقتصادی آمریکا بسیار زودتر از آنچه سیاستمداران آنان به دروغ اعلام کرده‌اند اتفاق خواهد افتاد.» البته معلوم نیست سیاستمداران آمریکا چه زمانی گفته‌اند آمریکا دچار «فروپاشی» خواهد شد!

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران در بخش دیگری از خیال‌بافی‌های خود اظهار داشته است که «زمانی کشورمان کوچک‌ترین اقلام موردنیازش را از خارج کشور تأمین می‌کرد؛ اما امروز به برکت انقلاب اسلامی مسیرهای خودکفایی را طی می‌کند.»

این ادعای نقدی در حالی است که سال میزان واردات رسمی جمهوری اسلامی در سال 1396 بالغ بر 54 میلیارد دلار بوده و حدود 25 میلیارد دلار هم کالای قاچاق وارد کشور شده است. ادعای «خودکفایی» ایران از زبان این نظامی قلابی در حالی است که در لیست کالاهای وارداتی گمرک اقلامی مانند دسته بیل، چوب بستنی، سنگ‌قبر، جو دو سر پرک، سنگ‌پا، تله‌موش، بوق خودرو، حشره‌کش و... به چشم می‌خورد.

البته استدلالی‌های بی‌اساس، توهم، خیال‌بافی و دروغ‌پردازی‌های سردار نقدی موضوع تازه‌ای نیست. او در 14 بهمن یعنی همین چند روز پیش گفته بود «در جلسه‌ای عده‌ای از غیرمسلمانان با دیدن من صلوات فرستادند و قرآن را با صوت خواندند، آن‌قدر از انقلاب اسلامی خوششان می‌آمد که می‌گفتند هرچه شما می‌گویید همراه با صداقت است.»

البته منتقدان این مهملات نقدی، دلیل مسلمان نشدن کسانی را پرسیدند که هم قرآن را با صوت خوانده‌اند و هم این‌طور شیفته شخصیت سردار نقدی بوده‌اند. نقدی پیش‌ازاین یاوه‌هایی را هم درباره کوروش کبیر مطرح کرده بود و زنانی را که معترض حجاب اجباری هستند، «روسپی» خوانده بود.

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top