آخرین اخبار

درخواست ملتمسانه ناجا: لطف کنید به ما عیدی بدهید، مشکل داریم

بودجه ۹۸ به طور کامل انقباضی بسته شده است. این انقباض فقط برای مردم ایران است و مشکلی از بابت پرداخت به مردم سوریه، عراق و حزب الله لبنان وجود ندارد.

7 ماه قبل
بیان
A- A A+

بودجه ۹۸ به طور کامل انقباضی بسته شده است. این انقباض فقط برای مردم ایران است و مشکلی از بابت پرداخت به مردم سوریه، عراق و حزب الله لبنان وجود ندارد.

بر اساس آمار، بررسی های دقیق و رصد شده از جریان اعتراضی ایران در موضوع معیشت، تنها یک گروه بوده اند که تا کنون هیچ اعتراضی نکرده اند.

این گروه، نظامیان هستند که امروز بالاخره صدای آنها نیز بلند و اعلام شد حقوق ندارند.

ایوب سلیمانی جانشین فرمانده ناجا گفت: ایراد ما به نظام بودجه‌ریزی سال ۹۸ این است که بودجه پلیس را نیز مانند دیگر نهادها و دستگاه‌ها کم کرده‌اند و ما را مانند یک سازمان عادی و در کنار آن قرار داده‌اند.

حسن روحانی در سخنرانی خود در سیزدهمین جشنواره شهید رجایی سال قبل خطاب به کارکنان و حقوق بگیران دولت گفته بود کسی شما را مجبور نکرده است که پشت میز خدمت بنشینید. اگر ناراضی هستید می توانید بروید!

پلیس ایران نیز در ردیف بودجه ۹۸ وضعیت خوبی ندارد و شاید بسیاری منتظر بودند تا بین دعوای سپاه و ارتش در بودجه سال آینده، مشخص شود که آیا پلیس هم نارضایتی خود را ابراز می کند یا خیر!

بارها گفته شده است که بدنه نیروی انتظامی نیز با مردم است. این بدنه اکنون نارضایتی خود را در وهله اول به وضعیت معیشت خود ابراز نموده است.

سلیمانی با بیان اینکه امیدواریم سازمان برنامه و بودجه همانطور که قول داده مشکلات تامین اعتبار را برای پلیس راهور برطرف کند، ادامه داد: در نیروی انتظامی نیز قبول داریم کشور مقداری دچار مشکلات اقتصادی است و بودجه سال ۹۸ را انقباضی بسته‌اند و این تا حدودی برای ما قابل درک است.

نیروی انتظامی در برنامه جدیدی طرح کرامت انسانی را سرلوحه خود قرار داده است اما از کیفیت کار این نیرو کاسته شده است.

به طور مثال شهروندان کلانشهرهای ایران به خوبی کاهش کیفیت کار پلیس را شاهد هستند. اگر چه سامانه ۱۹۷ برای گزارش تخلفات پلیس معرفی شده است اما به طور عموم شهروندان می دانند که برای گزارش مسائل مختلف نظیر سرقت، ضرب و جرح و مواد مخدر، کمتر توجهی از جانب پلیس می شود و زمان حضور در محل گاها تا ۱ ساعت به طول می انجامد و در مواردی اعزام نیرو صورت نمی گیرد.

ناجا می گوید دولت نباید به عنوان یک سازمان عادی با آن برخورد و رفتار کند. با این حال نوع درخواست جانشین فرمانده این سازمان به شکلی ملتمسانه درخواست خود را از دولت مطرح می کند.

ایوب سلیمانی با اشاره به مشکلات بودجه‌ای در تمام پلیس‌های تخصصی گفت: آقای نوبخت؛ رییس سازمان برنامه و بودجه در همایش مدیران و روسای پلیس راهور قول‌هایی در خصوص تامین اعتبارات به ما داده‌ است و امیدواریم این قول‌ها عملی شود و ایشان این عیدی را به ما بدهد.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top