آخرین اخبار

یک آیت الله، یک سند و مشتی وحشی کروات زده

آیت الله خامنه ای در مواجهه با غرب هر بار سنگین تر، خشمگین تر و بی پرواتر می شود. جملات او به شدت فحاشانه است و در هنگام ادای کلمات، رنگ پریدگی حتی از پشت گریم و پروژکتورها توجهات را جلب می کند.

4 ماه قبل
بیان
A- A A+

آیت الله خامنه ای در مواجهه با غرب هر بار سنگین تر، خشمگین تر و بی پرواتر می شود. جملات او به شدت فحاشانه است و در هنگام ادای کلمات، رنگ پریدگی حتی از پشت گریم و پروژکتورها توجهات را جلب می کند.

رهبر ایران به شدت عصبانی است. او نمی داند به کدام سوی دیگر حمله ببرد به همین خاطر به موضوعاتی می پردازد که پرونده آنها را خود، پیش از این بسته بود.

رهبر انقلاب اسلامی در آستانه روز معلم در دیدار با «هزاران نفر از معلمان و فرهنگیان سراسر کشور» دوباره به بازخوانی سند ۲۰۳۰ پرداخت.

او در این دیدار گفت: جان کلام در سند ۲۰۳۰ که فصل مهمی از آن به آموزش‌وپرورش اختصاص دارد، این است که نظام آموزشی باید جوری تنظیم شود که فلسفه، سبک زندگی و مفهوم حیات بر اساس مبانی غربی به کودکان و نوجوانان آموزش داده شود.

رهبر ایران با بیان جملاتی از این دست، آگاهانه یا ناآگاهانه نشان داد که هیچ نزدیکی و قرابتی با نسل جدید ندارد. اگر وی از ۱۰ سال گذشته به این سو، هر سال با ۱۰ جوان و نوجوان دیدار و گفتگو می کرد، هم اکنون ۱۰۰ مشاور جوان داشت که بدون ترس از اشاره وی برای محبوس شدن، به او می گفتند که دبیرستانی ها و دانشجویان دقیقا چگونه زندگی می کنند و به حیات زیر سایه نظام اسلامی ادامه می دهند.

اما آیت الله خامنه ای می خواهد کشور را از صدر تا ذیل آنگونه ببیند که می خواهد. برای رهبر ۸۰ ساله ایران، سخت است که پس از ۳۰ سال حکمرانی و در این سن، بپذیرد که کشوری که او بر آن حکومت می کند، دیگر ام‌القری نیست.

او توان پذیرش اینکه جوانان امروز حتی به او فحاشی نمی کنند را ندارد. آیت الله خامنه ای امروز در میان دود وید (گُل)، قلیان، سیگار و LSD گم شده است.

دیگر ضد انقلابی هم که در کلام او هر ساله بیان می شد، کمرنگ شده و کمرنگ شدن ضد انقلاب در بخشی از نسل جدید به معنای کمرنگ شدن او است.

نپذیرفتن رهبری فردی که قصد دارد در تمام بخش های زندگی از نوزاد تازه متولد شده تا پیر بازنشسته دخالت کند، مهمترین رویدادی است که نسل جدید آن را سامان دادند.

با این حال این بی خیالی و سیاست زدگی همیشه مثبت و به نفع آیت الله نخواهد بود. این نسل و همسالان آنان صرفا به دلیل قرابتی که با همسالان خود هزاران کیلومتر آن سوتر از مرزهای کشور حس می کنند، از سیاست زده شده و گرایش به جهان پیدا کرده اند.

اگر رهبر ایران باز هم بخواهد همچون دوستان خود در سال های نخست انقلاب، "انقلابی گری" کند، این نسل از پیش باخته، به خاطر به دست آوردن زندگی خود به درگیری با نیروهای ایدئولوگ ادامه می دهد.

با اینحال سید علی خامنه ای به روش خود حداقل در گفته هایش همچنان تکیه دارد و ظاهر انقلابی اش را حفظ می کند هرچند که هیچ از آن چه که کاشته بود نتوانست برداشت کند.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top