آخرین اخبار

راهبرد میان‌مدت دولت ترامپ در برابر جمهوری اسلامی

جنگ اقتصادی دولت ترامپ پس از ناکامی راهبرد باراک اوباما در برابر ایران، دو هدف مشخص را پیگیری می‌کند؛ نخست، جمهوری اسلامی از برنامه هسته‌ای و موشکی خود کوتاه بیاید و دوم اینکه دست این رژیم از کشورهای منطقه چه به لحاظ نظامی و چه از نظر سیاسی کوتاه شود.

13 روز قبل

اخبار مرتبط

علی خامنه ای و دایره ورود به قدرت! بخش سوم

سعادتی هم البته به جاسوسی برای شوروی متهم و سپس به ده سال زندان محکوم و بعدا توسط لاجوردی اعدام شد. که خود این دستگیری و اعدام یکی از دلایل تشدید فضای خصومت میان مجاهدین خلق و دیگر نیروهای مذهبی شد که سرانجام خونین آن را همگان می‌دانند.

2 ماه قبل

علی خامنه ای جاده ورود به دایره قدرت را برای چه کسانی هموار کرد؟

بعدا علی خامنه‌ای که از زمان اقامت در مشهد با انجمن حجتیه روابط برقرار کرده بود مادرشاهی را به مقام مشاور امنیتی خود منصوب کرد. تجربه مادرشاهی در امور امنیتی از آنجا بود که انجمن حجتیه از همان دوران شاه تحت پوشش مبارزه با بهائیت یک سازمان جاسوسی تشکیل داد

2 ماه قبل

چهل سال شکست و خیانت به آرمان های اول انقلاب

از انقلاب اسلامی دقیقا هیچ مانده است. نه فرش سوخته زیر پای رهبر برای مردم باورپذیر است و نه دلسوزی های سپاه پاسداران در ثلاث باباجانی!

3 ماه قبل

۴۰ سالگی انقلاب و بازگشت به اقتصاد کوپنی

مطابق معمول هر سال خبرگزاری ها اقدام به انتشار روزشمار ۱۲ تا ۲۲ بهمن کرده اند. در ایام دهه فجر هر روز واقعه ای بازگویی و تلاش می شود ناگفته هایی گفته شود که برای مخاطب جذابیت خاص خود را داشته باشد. اما انقلاب اسلامی چه ارمغانی برای ایرانیان داشت؟

3 ماه قبل

زنان امروز در قاموس حکومت ایران؛ به بهانه مخالفت با رفراندوم شاه

شبکه اطلاع رسانی تبیان وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی در مطلبی به مناسبت سالروز انقلاب سفید شاه و مردم، به بررسی علل مخالفت آیت الله خمینی پرداخته است. آیا زنان در ایران پسا انقلاب برابر با مردان هستند؟

3 ماه قبل

نامه سرگشاده اپوزیسیون به وزیر خارجه آمریکا در مورد کنفرانس ورشو

نامه سرگشاده ١٢ سازمان اپوزیسیون ایرانی به وزرای خارجه آمریکا و لهستان در مورد ضرورت مشارکت و حضور ایرانیان در کنفرانس ورشو پایتخت لهستان

3 ماه قبل

بیماری پهلوی ستیزی!

این روزها پهلوی ستیزی به یک ژست سیاسی تبدیل شده و عده‌ای برای اینکه ثابت کنند اصطلاحاً «جمهوری‌خواه» هستند، مقداری ناسزا به رضاشاه و فرزندش می‌گویند و با تمام قدرت به رضا پهلوی حمله می‌کنند.

3 ماه قبل

دفاع بی آزرم صادق زیبا کلام از شکنجه در ایران

صادق زیباکلام که چند ماه پیش با صراحت گفته بود "حاضرم برای جلوگیری از سقوط نظام، اسلحه به دست بگیرم",

3 ماه قبل

لاکچری بودن و تلاش برای بقا در میان جوانان

با جامعه ای مواجهیم که آنقدر از پیشینیان خود فاصله گرفته که حتی بسیاری از روشنفکران و آزادیخواهان داخل و علی الخصوص خارج از کشور، توان پردازش آنچه که در داخل می گذرد را نداشته یا کمتر دارند.

4 ماه قبل

خرید کالای برند، رکود ایجاد کرده است؛ افزایش ۱۰۰ در صدی قیمت ها

آنطور که رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مشهد می گوید لوازم خانگی موجود در بازار هنوز با ارز ۴۲۰۰ تومانی عرضه می شود و اگر قرار باشد مبنا را بر ارز ۸ یا ۹ هزار تومان بگذاریم، شاهد افزایش قیمت خواهیم بود.

5 ماه قبل

گزارش و تحلیل

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top