آخرین اخبار

راه حل نهایی، حذف ولایت فقیه یا مشروط کردن آن است

مساله در یک کلام نه شورای نگهبان و نه تندروهای داخلی هستند. مساله تنها در کلام علی خامنه ای و حضور و وجود او خلاصه می شود. فردی که می خواهد زنده بماند تا لحظه آخر پرچم آمریکا ستیزی را نیز زنده نگه دارد.

6 ماه قبل
بیان
A- A A+

بازاریان امید زیادی به تایید FATF توسط شورای نگهبان ندارند. بر خلاف اینکه علی خامنه ای اعلام کرده است مخالفتی با تصویب لوایح FATF و مشخصا CFT ندارد، اما در بازار تصور می شود که شلوغ کاری های روزنامه کیهان، خبرگزاری فارس و تجمعات اعتراضی بسیجیان و دانشجونماها در نهایت رای مجلس را بر خواهد گرداند.

مساله در یک کلام نه شورای نگهبان و نه تندروهای داخلی هستند. مساله تنها در کلام علی خامنه ای و حضور و وجود او خلاصه می شود. فردی که می خواهد زنده بماند تا لحظه آخر پرچم آمریکا ستیزی را نیز زنده نگه دارد.

وقتی هیچکدام از نهادهای تحت امر او و حتی نهادهایی که به خاطر کنترل وضعیت رهبری از خبرگان رهبری تا مجمع تشخیص مصلحت نظام ناکارآمد هستند و به جای کنترل اقدامات نهاد رهبری دائما به تعریف و تمجید او می پردازند، مساله روشن است؛ شخص علی خامنه ای و تمامیت میزان قدرت او باید حذف شده و جای خود را به یک "سیستم" بدهد.

امپراطوری علی خامنه ای که درست در مرکز شهر تهران و در میان بی شمار ساختمان های اطراف ایجاد شده، به هیچ روی اجازه ارتباط ایران با جهان را نمی دهد.

فردی که کاخ خود را بر اساس موقعیت جغرافیایی دقیقا در مرکز تهران و در میان بی شمار درخت ساخته است، اخبار را از اطرافیان خود گرفته و بر همان مبنا تحلیل کرده و دستور می دهد.

در فیلم سینمایی "او بازگشته است" که کمدی ساخته شده توسط آلمان است، زمانی که از شخصیت اصلی فیلم (آدولف هیتلر) خواسته می شود پایه روزنامه را جا به جا کند، او می گوید «تا دیروز لشکر 12 را حرکت می دادم و حالا مجبورم پایه روزنامه را جا به جا کنم!».

علی خامنه ای نیز از همین موضوع لذتی کامل می برد. با اشاره دست او لشکرهای سپاهی حرکت می کنند و خود وی ارشدترین مقامات ارتش و سپاه با یک نامه جا به جا می کند. حال برای شخصی که چنین قدرتی را برای خود به چشم می بیند، چطور می تواند همه سابقه 40 ساله انقلاب اسلامی را رها کرده و همچون نیکولاس مادورو -رییس جمهور ونزوئلا- به پای دونالد ترامپ بیفتد؟

وی کاملا این آمادگی را دارد که 80 میلیون نفر را به اسیری گرفته تا بتواند وجهه انقلابی خود را حفظ کند. در همین ارتباط اگر به تصویب FATF نگاهی بیندازیم، قطعا باید در انتظار جمله ای شبیه به آنچه که پس از شکست برجام از وی شنیدیم را دوباره بشنویم. وی به راحتی می تواند در صحنه ای حاضر شود و حتی اگر از برجام خارج نشد با عقده فرو خورده اش درمورد برجام، انقلابی تر ظاهر شده و اعلام کند که از همین امروز، جمهوری اسلامی از FATF خارج می شود!

با این اوصاف به نظر می رسد تنها راه کنار گذاشتن دست های نظامی و میلیشای علی خامنه ای، بر کناری وی است تا نیروها هیچ کدام نتوانند با اشاره انگشت او به ظلم و فساد در کشور ادامه دهند.

در یک سیستم کامل و منظم، هر قوه ای جای خود را خواهد داشت و با فشار عده ای قلیل، رابطه یک کشور 80 میلیونی با جهان قطع نمی شد.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top