آخرین اخبار

نرگس کلباسی موظف به پاسخگویی و گفتگو با خبرنگاران است

نرگس کلباسی که از جانب رسانه ها و فعالان مدنی در ارتباط با 2 موضوع مهم حمایت شده بود، این روزها همچون گذشته تنها راه ارتباطی خود با مردم ایران را یکسویه و مونولوگ می بیند و به هیچ عنوان به هیچ رسانه ای پاسخگو نیست.

9 ماه قبل
بهروز مفید
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

نرگس کلباسی که از جانب رسانه ها و فعالان مدنی در ارتباط با 2 موضوع مهم حمایت شده بود، این روزها همچون گذشته تنها راه ارتباطی خود با مردم ایران را یکسویه و مونولوگ می بیند و به هیچ عنوان به هیچ رسانه ای پاسخگو نیست.

خانم کلباسی که سال گذشته در فروردین ماه از اتهام به قتل در هند با حمایت همه جانبه رسانه ها، فعالان مدنی و اینترنتی، دولت و حکومت ایران تبرئه شد، پس از ورود به ایران و در جریان زلزله کرمانشاه، به شهرها و روستاهای منطقه سفر و از آحاد ملت ایران درخواست وجه نقدی کرد.

درست در همان روزهای اول مبلغی در حدود 1 میلیارد و 100 میلیون تومان پول به حساب او واریز شد و وی بدون نام بردن از روستاهایی که در آنها مشغول فعالیت «خیرخواهانه» است، شروع به فعالیت کرد.

او که خود مدیون فعالیت رسانه ای برای به دست آوردن آزادی خود است، به هیچ عنوان در ارتباط با فعالیت هایش با رسانه ها در جهت شفافیت در راستای مخارج نمی کند و علت این امر را، دوری جستن از اینگونه اقدامات برای تمرکز بر فعالیت های خود می داند.

جالب اینجاست که در حالی که حساب برخی از سلبریتی های سیاسی و هنری که از مردم برای ساخت و ساز روستاها دریافت کرده بودند، بلوکه یا بسته شده، اما ایشان در یک سلسله فعالیت های جهادی، در منطقه مشغول کار است.

به تازگی ویدیوهایی از مردم شهر و روستای سرپل ذهاب و تپه کبود و سایر مناطق منتشر شده که آنها می گویند نه تنها هیچ وجهی در اختیار آنان نه تنها قرار داده نشده بلکه کانکس ها نیز به درستی در اختیار مردم زلزله زده قرار نگرفته. مضاف بر آن، خانم کلباسی از قامت یک «خیر» به یک «پیمانکار» تبدیل شده و با انعقاد قرارداد با مالکان و دریافت اختیاراتی شروع به ساخت و ساز کرده است. مساله این است که وی با دریافت وام های مردم اقدام به ساخت و ساز می کند و اگر مردم وام 40 میلیون تومانی خود را در اختیار ایشان قرار ندهند، از خانه و سرپناه هم خبری نیست!

در این ویدیوها می بینیم که مادر و دختری که مادر از ناحیه یک چشم نابینا و دختر نیز ناتوان از ناحیه پا می باشد، می گویند که در صورتی که وام را در اختیار نرگس کلباسی قرار دهند، به دلیل اینکه تنها منبع درآمد آنها، 200 هزار تومان از محل کمیته امداد و یارانه ها است، توان بازپرداخت آن را نخواهند داشت.

همۀ اینها در حالیست که رضا فرحزادی -از اعضای پویش عشق و از رابطین مستقیم نرگس کلباسی- می گوید باید به این حرفها بی توجه بود چراکه خانم کلباسی حتی فعالانه تر از بنیاد مسکن، در حال فعالیت هستند. او به روزنامه صبح نو می گوید «یک سری از کارها که انجام می‏شود، یک عده دوست دارند، کار پیش برود، تعدادشان هم زیاد است. یک سری هم دوست ندارند کاری انجام شود. این موضوع طبیعی است. در هر کاری این طور مسائل وجود دارد. من به شما قول می‏دهم که اگر به منطقه بروید، 90‌درصد مردم راضی اند.»

آقای فرحزادی در حالی از رضایت 90 درصدی مردم منطقه صحبت می کند که در اوایل ماه جاری جمعی از زلزله زدگان سرپل ذهاب از نرگس کلباسی شکایت کردند. به گزارش جمهوریت، جمعی از زلزله زدگان شهرستان سرپل ذهاب از نرگس کلباسی شکایت کردند. این افراد با حضور در دادسرای جرایم رایانه ای با تقدیم دادخواست از نرگس کلباسی به اتهام تبانی برای بردن مال مردم و کلاهبرداری شکایت کردند.

در نهایت آنچه که باید روشن شود این است که اگر خانم کلباسی به هر دلیلی خود را فراتر از آن می بینند که به خبرنگاران در ارتباط با فعالیت هایشان پاسخ دهند، می بایست سخنگویی برای خود انتخاب کنند تا ایشان به تشریح جزییات اقدامات ایشان بپردازند. پرسش دیگری که مطرح می شود این است که اگر ایشان به دلیل دور نشدن از اهداف خود، با هیچ رسانه ای گفتگو نمی کنند، چطور فرصت و زمان پیدا کرده اند تا به برنامه "ماه عسل" بروند و به گفتگو بنشینند؟

همچنین به تازگی خانم کلباسی در پی اعلام آرزوی خود جهت زیارت کعبه، از جانب «بعثه مقام معظم رهبری» هدیه ای دریافت کرده بود تا به مکه اعزام شود. وی پس از دریافت این هدیه، آرزو کرد که علی خامنه ای را از نزدیک ببیند و از او قدردانی کند.

لازم به ذکر است در برنامه «آخر هفته» در شبکه رسانه ای بیان، به شرح و بسط این موضوع خواهیم پرداخت.

همچنین جهت شفاف سازی افکار عمومی، ویدیوهای اختصاصی دریافتی از مخاطبان بیان در همین راستا تقدیم می گردند.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top