آخرین اخبار

ادامه جدال مدافعان حقوق حیوانات و شهرداری بر سر سگ ها

داستان جمع آوری سگ های ولگرد و ورود پلیس و شهرداری داستان دنباله داری است. پلیس آنها را با تیر می زند، شهرداری ها آنان را یکجا می سوزانند و فعالان حقوق حیوانات نیز تنها اشک می ریزند.

3 ماه قبل
بیان
A- A A+

داستان جمع آوری سگ های ولگرد و ورود پلیس و شهرداری داستان دنباله داری است. پلیس آنها را با تیر می زند، شهرداری ها آنان را یکجا می سوزانند و فعالان حقوق حیوانات نیز تنها اشک می ریزند.

شهرداری هنوز به طور قطع ماجرای سوزاندن ۲۰۰ تا ۳۰۰ قلاده سگ در اهواز را رد نکرده است. شهرداری منطقه قلعه جنان اگرچه زنده سوزی سگ ها را تایید نکرد اما مهر تاییدی بر لاشه سوزی آنان گذاشت.

هنوز مشخص نیست آن تعداد سگ چگونه کشته شده اند!

اما این ماجرا همچنان ادامه دار است. فعالان حقوق حیوانات در مقابل پارک سرخه حصار در شرق تهران جمع می شوند تا مانع جمع آوری سگ ها توسط ماموران شهرداری شوند.

آنها می گویند مشخص نیست شهرداری چه برخوردی در قفس های حیوانات با آنان می کند. به گفته این فعالان، وقتی ماموران شهرداری با خشونت بالا، این حیوانات را زندانی کرده و جلوی چشم ما این برخورد را می کنند، چطور می توان تصور کرد که در زندان های حیوانات، برخورد خوبی با آنها خواهند کرد.

شهرداری اما می گوید ما در محیط کاملا سالمی این سگ ها را نگهداری می کنیم و پس از عقیم کردنشان به همان نقطه ای که جمع آوری شده اند باز می گردانیمشان.

با این حال تجربه همکاری پلیس و شهرداری نشان داده که به این میزان، اعتمادی به ماموران باتوم به دست شهرداری نیست.

اما آنچه که به طور مشخص شهرداری تهران به آن بی اعتناست و یا می توان با کمی جرات گفت که ناتوان است، رسیدگی به وضعیت موشهای خطرناک این شهر است.

این موضوع که سگ ها امکان انتقال هاری را به انسان دارند اما گزارشات به دست آمده تنها ۶ مورد را اثبات می کنند.

این در حالیست که موشهای تهران که تعداد آنها به چند ده میلیون عدد می رسد، ناقل بیماری هایی هستند که تصور آن نیز برای یک شهر به وسعت تهران سخت است.

این میزان برخورد خشن با سگ ها و آن میزان عطوفت و بی اعتنایی به موش ها از جانب شهرداری، تنها همین حس را منتقل می کند که ماموران شهرداری نیز حسب ایدئولوژی تزریق شده از بالا با سگ ها برخورد می کنند که اگر مساله صرفا بیماری باشد، خسارت موش ها چند برابر بیشتر از سگ های ولگرد است.

برای این موضوع به شهر شهریار در کرج رفتیم. علت پیگیری این موضوع به این خاطر بود که مطلع شدیم تعداد سگهای آزاد در این شهر مخصوصا باغ های شهریار محسوس است.

حوالی ساعت ۱۱ شب که به این مناطق رسیدیم، شهر به طور کامل خاموش بود و اتومبیل زیادی هم در رفت و آمد نبود.

به جای آن سگ های زیادی بودند که در شهر می چرخیدند. گشتی در میان آنها کاملا اثبات کرد که این سگ ها کاملا بی آزار هستند و صرفا در نقاطی به صدا در می آیند که اتومبیل های ناآشنا (آنطور که ساکنین می گویند) را رویت کنند. موضوع بحث ما با یکی از شهروندان حول همین موضوع بود.

وی به ما گفت آنها هشیار هستند و صرفا احساس ناامنی و ترس، صدایشان را در می آورد.

پیگیری های بیشتر نشان داد که در این شهر، تنها یک مورد از حمله یک سگ ولگرد به یک شهروند ثبت شده است.

همچنین شهروندی از منطقه سعیدآباد شهریار با انتشار ویدیویی از شهرداری خواسته بود که در جهت آرام کردن صدای سگ های ولگرد اقدام کند چرا که برای خواب شهروندان ایجاد مزاحمت می کنند.

با این حال شهرداری نسبت به جلب اعتماد مدافعان حقوق حیوانات ضعیف عمل نموده چرا که برای چنین موضوعی آموزش های لازم داده نشده است!

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top