آخرین اخبار

بیات زنجانی نیز صدای انقلاب را شنید؛ «اگر مردم نخواهند...»

سالها پس از سخنان اکبر هاشمی رفسنجانی مبنی بر اینکه اگر مردم ما را نخواهند، باید برویم، حال به تدریج صدای انقلاب مردم ایران توسط معدود چهره های اصلاح طلب شنیده می شود.

1 سال پیش
بهروز مفید
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

سالها پس از سخنان اکبر هاشمی رفسنجانی مبنی بر اینکه اگر مردم ما را نخواهند، باید برویم، حال به تدریج صدای انقلاب مردم ایران توسط معدود چهره های اصلاح طلب شنیده می شود.

اکبر هاشمی رفسنجانی، در آذرماه 1388 و در بحبوحه اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری همان سال، در یک سخنرانی انتقادی در جمع فعالان دانشجویی در مشهد، با انتقاد از برخورد سپاه و بسیج با مردم در جریان وقایع پس از انتخابات خرداد ماه، گفته بود که اگر مردم ما را بخواهند حکومت می کنیم و اگر نخواهند می رویم.

حال اسدالله بیات زنجانی در جمعی که به مناسبت ترور سیدمحمد بهشتی -نخستین دبیرکل حزب جمهوری اسلامی- تشکیل شده بود، مشابه همین سخنان را به زبان آورد.

به گزارش ایلنا آیت الله بیات زنجانی با تاکید بر این موضوع که انسان ذی حق است و حاکمیت خدمتگزار مردم است، گفت: اگر مردم موظف هستند، حاکم هم موظف است. سوال حق مردم است، اعتراض حق مردم است، اگر مردم می‌خواهند بدانند حق آنهاست و اگر گله‌مند هم هستند حقشان است.

وی افزود: مبنای مشروعیت خواست و بیعت مردم است. اگر مردم نخواهند نمی توانید بگویید من حق هستم.

در این جلسه که تنی چند از اصلاح طلبان نه چندان خوشنام از جمله فاطمه کروبی، فاطمه هاشمی، غلامحسین کرباسچی، هادی خانیکی، محمود صادقی، محسن هاشمی، حجت نظری، لطف الله میثمی، هادی غفاری و مصطفی تاجزاده حضور داشتند، زنجانی باز هم با تکرار مشابه سخنان هاشمی رفسنجانی در نماز جمعه مورخ 26 تیر 1388، تلویحا علی خامنه ای را سرزنش کرد.

وی در این رابطه گفت: به عنوان یک طلبه عرض می‌کنم که پیامبر هم فوق قانون نبود. اگر مبنای عمل ما قانون بود هرچند نمی‌ گویم قانون اساسی کامل است اما اگر به همین قانون عمل می‌شد وضع این نبود.

پیشتر در نماز جمعه فوق الذکر به امامت رفسنجانی، وی گفته بود حضرت علی را هم اگر مردم نمی خواستند امکان خلافت نداشتند، اما هنگامی که مردم زمامداری ایشان را خواستند و درصحنه آمدند، ایشان هم آمدند.

به نظر می رسد فضا برای علی خامنه ای هر روز بیش از روز گذشته تنگ تر می شود تا جایی که با وجود بستن دهانهای طلاب و حوزویون، باز هم از گوشه و کنار صدای اعتراض ایشان شنیده می شود.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top